Kupní smlouvy, výpovědi a jiné

Kupní smlouva na auto

Kupní smlouva na nové auto vypadá naprosto klasicky. Horší jsou však kupní smlouvy na ojeté vozidla, kterým byste měli věnovat velikou pozornost. První věcí je například to, aby ve smlouvě, pokud kupujete ojetinu, nestálo, že auto přebíráte laicky řečeno jak stojí a leží.

Tímto se prodejce samozřejmě vyvlékne z veškeré další odpovědnosti za případné ukryté vady na vozidle, což se mu samozřejmě hodí, vám však už méně. Jestliže byste přece jenom takovou smlouvu podepsali a poté chtěli reklamovat nějakou skrytou vadu, tak určitě nemáte šanci uspět.

Jinak samozřejmě je ze zákona dána odpovědnost za vady, kterou přebírá prodávající na celkově půl roku, pokud je prodejcem fyzická osoba. Pokud je prodejcem autobazar, tak je odpovědnost přejímána na celkově dva roky. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé body, které by neměly ve smlouvě chybět.

V prvé řadě se jedná o smluvní strany, tedy o prodávajícího a kupujícího. Dále zde máme prohlášení prodávajícího a předmět smlouvy, kde se vypíší všechny hlavní informace o vozidle. Dalšími body jsou kupní cena, prohlášení prodávajícího, prohlášení kupujícího, ostatní ujednání a závěrečná ustanovení. Na konci pak samozřejmě datum a podpis obou stran.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Koupě motorového vozidla a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.