Kupní smlouvy, výpovědi a jiné

Darovací smlouva od 1.1.2014 vzor

V prvé řadě se podíváme, co to vlastně darovací smlouva je. Pokud někdo něco daruje, tak vlastně projevuje určitou štědrost vůči obdarovanému, který není nucený tuto štědrost žádným způsobem oplácet. Dárce může darovat opravdu naprosto všechny, tedy například i všechen svůj majetek.

Dárce může svůj dar z několika určených způsobů odvolat. Jedná se například o důvod, že obdarovaný projevil určitým způsobem nevděk a tak podobně. Pokud bychom se měli bavit o budoucím majetku, který teprve nabudete, tak něj však můžete darovat pouze polovinu. Dalším případem může být situace, kdy se jako dárce rozhodnete darovat nějakou věc, kterou ještě nemáte.

Musíte se tedy zavázat, že této věci nabudete. Pokud se zavážete k darování, tak můžete odstoupit vzhledem k určitým podmínkám, jak již bylo výše řečeno. Jedná se o takové situace, kdy se darovateli změní životní podmínky hodně razantním způsobem tak, že není vhodné požadovat splnění slibu.

Pokud bychom to tedy měli všechno shrnout, tak můžeme dar odvolat ve dvou hlavních případech. V prvé řadě se jedná o nevděk obdarovaného vůči dárci a v druhém případě se jedná o upadnutí dárce do nouze.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Typy smluv a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.